با عضویت در خبرنامه مهمترین اخبار حقوقی و جدیدترین برنامه های موسسه را دریافت خواهید نمود.


تلفن همراه :
آدرس ایمیل :
اعلام نتایج چند برابر ظرفیت آزمون دکتری از فردا/زمان مصاحبه معرفی‌شدگان

مشاور عالی سازمان سنجش کشور از اعلام اسامی معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت آزمون دکتری برای انجام مصاحبه در ساعت 20 فردا (15 اردیبهشت ماه) خبر داد.

 

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اعلام اسامی واجدین شرایط شرکت در مصاحبه آزمون دکتری 92 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، گفت: در این دوره از آزمون 45 هزار و 133 داوطلب برای انتخاب رشته مجاز شدند که از این تعداد 37 هزار و 19 نفر فرم اینترنتی انتخاب رشته را تکمیل کردند و در نهایت از میان انتخاب رشته‌کنندگان فردا اسامی 20 هزار و 479 داوطلب معادل 55.38 درصد برای انجام مصاحبه اعلام می شود.

 

به گفته وی، 37 درصد معرفی‌شدگان معادل 7562 نفر برای شرکت در مصاحبه آزمون دکتری زن هستند و 63 درصد به عبارتی 12 هزار و 917 نفر مرد می‌باشند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: بر اساس برنامه پیش‌بینی شده، فهرست اسامی تعداد 20 هزار و 479 نفر معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از کد رشته‌های تحصیلی حداکثر در پنج کد رشته محل بر اساس اولویت کد رشته محل‌ انتخابی و نمرات علمی آزمون و با در نظر گرفتن سوابق اعلام می‌شود.

 

وی با اشاره به آغاز زمان مصاحبه معرفی‌شدگان از دهه سوم اردیبهشت ماه، گفت: این دسته از داوطلبان باید با همراه داشتن مدارک لازم و بر اساس برنامه زمانی که آن زمان اعلام می‌شود، به دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو مراجعه کنند.

 

توکلی در پایان از اعلام نتایج نهایی داوطلبان در نیمه دوم شهریور ماه سال جاری خبر داد.
برچسب ها: اعلام نتایج , آزمون دکتری